Якщо ви вирішили взятися за будівництво чогось більш серйозного, ніж сарай для зберігання сіна, то потрібно обов'язково робити фундамент. Це основний елемент конструкції будь-якого будинку. Від нього відштовхуються у всіх параметрах (тип будови, висота і т.п.).

Чим краще зроблений фундамент, тим довше прослужить вам будівля і тим рідше потрібно буде проводити роботи по реконструкції.

Поки людство змогло придумати чотири основних види фундаментів і сьогодні ми їх розглянемо.

 

Пальовий фундамент

 

 

Будинок на нестабільному грунті будують саме з таким фундаментом. З іншими типами фундаменту ваш будинок може просто поплисти. Це основний тип

при будівництві висоток (незалежно від того, який грунт під ним). Також він є таким популярним тому, що закладати його можна в будь-яку пору року.

 

Як проводиться монтаж пальового фундаменту

Щоб закласти пальовий фундамент, вам необхідно закупити стовпи з загостреними наконечниками (так звані палі). Вони монтуються двома різними способами: забиваються в грунт або вкручуються за допомогою спецтехніки.

Роблять такі стовпи зазвичай з дерева, сталі, залізобетону або ж бетону.

На палі кладуться монолітні плити і таким чином створюється основа майбутньої конструкції.

 

Плитний фундамент

 

 

За своєю суттю це укладена монолітна плита в основі будинку. Такий фундамент досить фінансово затратний і забирає багато часу. Тут вже обов'язковим пунктом додається вирівнювання і втоптування землі під плитами. Вони і будуть служити майбутньою підлогою для будівлі. У будівництві будинків такий фундамент майже не використовується. Але він дуже стійкий. Для житлових будинків його використовують тільки в тому випадку, якщо грунт дає сильну усадку.

 

Стрічковий фундамент

 

 

Якщо ви плануєте будувати свій приватний будинок або котедж, то такий фундамент буде найоптимальнішим варіантом.

Він в свою чергу ділиться ще на два типи: заглиблений і малозаглиблений. Це залежить від стану ґрунту під ним. В середньому малозаглиблений фундамент йде в землю не більше, ніж на 0,7-0,8 метрів. Все розраховується виходячи з типу грунту і тяжкості будови. Спершу заливають опорні місця, а потім фундамент ллють стрічкою по всьому периметру. Це кращий варіант, якщо ви хочете побудувати підвальне приміщення.

 

Стовпчастий фундамент

 

 

Такий фундамент закладають тільки для легких будівель. Це може бути легкий каркасний будинок (дуже поширений вид будови в США) або окрема дерев'яна прибудова до будинку.

Основними перевагами стовпчастого фундаменту є його низька вартість і те, що готувати грунт практично не потрібно.

При будівництві фундаменту потрібно обов'язково використовувати рівень. А для того, щоб ваш будинок простояв довго, необхідно вибирати якісні інструменти і будматеріали.