Як тільки на ринку будматеріалів з'явилися різного роду сухі суміші (штукатурки, грунтовки, шпаклівки), відразу виникла необхідність в активному використанні будівельного міксера, без участі якого сьогодні не готується жодний розчин.

Вони різняться по потужності, функціоналу і типу лопаток. Більш докладно розглянемо класифікацію в нашому матеріалі.


Будівельні міксери: різновиди

Будівельні міксери бувають різних типів. За потужністю вони поділяються на такі варіанти:

 

  • З потужністю від 1000 Ватт. Такий інструмент створений для приготування різних важких розчинів, наприклад, бетону. Йому під силу перемішати не тільки пісок і гранульований шлак, але і щебінь. Словом, це така собі ручна бетономішалка, яка виграє як мінімум своєю мобільністю і зручністю.

Крутний момент у такої насадки для мішання становить 50-70Нм, а швидкість обертання за 60 с - 500 обертів. Працює він повільно, але ефективно.

  • З потужністю до 1000 Ватт. За технічними характеристиками це варіант трохи слабший. Показник крутного моменту коливається в межах 10-30 Нм, а швидкість обертання на хвилину становить близько 750-850 оборотів. Такий інструмент беруть, як правило, для приготування штукатурок, шпаклівок, клейових розчинів.

Залежно від кількості застосовуваних насадок будівельні міксери можуть бути:

  • одношпиндельні;
  • двошпиндельні

Основна їхня відмінність - в їх можливостях. Якщо одношпиндельна насадка приготує якийсь "простенький" розчин (типу штукатурки або кольорової фарби), то двошпиндельний вже впорається із завданням серйозніше - приготує, наприклад, бетон.

Крім того, окремим підвидом сміливо можна назвати міксер-дриль. Це "подвійний" пристрій може виконувати функції відразу і міксера, і дрилі, так як воно являє собою таку собі золоту середину між двома цими інструментами.

 

Змінні насадки для будміксера: класифікація

Візуально усі насадки, які встановлюються на будміксер, дуже схожі між собою. Однак у них є дуже суттєві відмінності, які, власне, визначають, з яким з будматеріалів може працювати той чи інший вінчик.

Отже, насадки бувають таких типів:

  • Зі спіральними лопатками. Інструмент буває правим і лівим. В ході роботи права спіраль піднімає вгору розчин (її використовують для сумішей із цементу), а ліва спіраль демонструє протилежну поведінку - тому вона підходить для різних суспензій та шпаклівок.

Деякі моделі стройміксера оснащені спеціальним реверсом. Завдяки його наявності можна використовувати будь-яку насадку (праву або ліву) - все регулюється спеціальним важелем.

  • ​​​​​​З прямими лопатками. Їх застосовують для перемішування розчинів, в ході приготування яких критичним є потрапляння повітря до суміші. Мова йде про такі матеріали як герметики та клеї із цементною основою. Прямі лопатки цього вінчика перемішують розчин тільки в горизонтальному положенні.
  • З протилежними гвинтами. Ним перемішують в основному лакофарбову продукцію. Ключова його особливість - в наявності двох гвинтів (нижнього і верхнього), що працюють таким чином, що фарба не розбризкується на всі боки.
  • Універсальні моделі насадок. Теоретично вони підходять для змішування будь-яких розчинів, однак на практиці досить погано справляються з поставленим завданням.