Пінопласт для утеплення стін використовується набагато частіше, ніж мінеральна вата або пінополіуретан. Він популярний для ізоляції як невеликих приватних будинків, так і масштабних будівельних об'єктів.

Багато будівельників впевнені, що утеплення стін пінопластом є найкращим варіантом для теплоізоляції будівель. З одного боку це практично, а з іншого ще і бюджетно.

 

Характеристики пінопласту

Цей вид теплоізоляції є спіненою масу, яка пресується в плити прямокутної форми. Оскільки всередині вони переважно заповнені повітрям, то мають невелику вагу і, відповідно, дуже зручні та практичні в монтажі.

Сировина, яка становить основу пінопласту, відрізняється більшою щільністю, ніж вихідний матеріал. Основний обсяг цього утеплювача становить нерухоме повітря, яке вважається відмінним теплоізолятором.

 

Переваги пінопласту

  • У пінопласту незначна теплопровідність і відмінні пароізоляційні якості.

  • Він відрізняється довговічністю, практично не розкладається і не боїться мікробних "атак", цвілі і грибків.

  • Пінопласт для утеплення стін вважається екологічно чистим матеріалом. Він не шкідливий для здоров'я людини і не продукує в атмосферу токсичні компоненти.

  • Цей теплоізоляційний матеріал не боїться вогню. До складу високоякісного пінопласту входить антипірен, який володіє самозатухаючим характеристиками - завдяки цьому пінопласт не підтримує горіння. Даний утеплювач також зберігає свої фізичні та хімічні якості, навіть якщо в приміщенні змінюється температурний режим.

  • Пінопласт дуже легкий. З ним настільки просто працювати, що навіть недосвідчена людина зможе провести теплоізоляційні роботи.

 

Щільність пінопласту

Щільність - величина, яка позначає співвідношення ваги та об'єму. Тим часом, характеристики теплоізоляції притаманні не самому полістиролу, з якого виробляється утеплювач, а повітрю. Якщо показник щільності буде збільшений, то ізоляційні властивості кілька постраждають.

За коефіцієнтом щільності пінопласт випускають в 4 типах:

- ПСБ-С 15 (до 15 кг / куб. М.). Має низьку міцність і вважається найбільш тендітним видом пінопласту. Його застосовують тільки на майданчиках без будь-яких механічних навантажень, наприклад, при теплоізоляції стін і вертикальних перегородок.

- ПСБ-С 25 (до 25 кг / куб. М.). Цей тип пінопласту відрізняється вже більшою міцністю. З ним легше працювати, ніж з попереднім видом: він менше кришиться і зручніший в монтажі. Часто використовують для зовнішнього утеплення, при теплоізоляції фасаду.

- ПСБ-С 35 (до 35 кг / куб. М.). Пінопласт з такою щільністю стійкий до навантажень, тому його зручніше завантажувати в машину і транспортувати. Найчастіше використовують для теплоізоляції фундаменту і цоколя.

- ПСБ-С 50 (до 50 кг / куб. М.). Це найміцніший тип пінопласту. Відповідно, і вартість у нього найвища. Йому під силу практично будь-які навантаження.