Екологічно чиста, надійна і практична у використанні. Все це про підлогу з дерева. Якщо спочатку вона виконана якісно, ​​то при правильному догляді може експлуатуватися довгі роки.

 

Від правильного догляду взагалі багато що залежить. Саме тому ми вирішили розповісти про деякі хитрі Лайфхаки ремонту і догляду за дерев'яною підлогою, які вам обов'язково допоможуть.

 

Не можете забити цвях або вкрутити шуруп?

 

Навіть найтвердіше дерево піддається вам, якщо ви змастите гострий кінець соняшниковою олією. Є ще варіант - натерти вістря гвіздка звичайним брусковим милом.

Якщо якісь елементи виконані з деревно-стружкового матеріалу, вкрутити шуруп туди досить непросто. Завдання можна спростити, якщо просвердливши отвір, ви заллєте його клеєм, а туди вставите шматок нетвердої трубки з пластика. Тоді вкрутити туди шуруп буде в рази легше.

 

Задири і тріщини на дошці?

 

 

Задири і сучки на підлозі - це часте явище. Щоб їх уникнути, необхідно при обстругуванні зробити м’якшими за допомогою молотка поверхневий шар сучків.

Щоб підлога була гладкою також потрібно перед покриттям лаком циклювати і шліфувати дошки. Щоб це було легше зробити, можна використовувати електронатирач (на щітку просто закріплюється наждачний папір на тканинній основі).

А щоб закрити тріщини без шкоди для хорошої підлоги, потрібно використовувати трафарет. Такий трафарет роблять з щільного паперу або поліетиленової клейонки. Шпаклюють тріщини по готовому лекалу, заповнюючи їх розчином, але не забруднивши решту поверхні.

 

Плями?

Найбільш поширеним видом плям є плями жиру. Їх можна легко прибрати за допомогою звичайного порошку магнезії. Посипаємо місце забруднення, трохи чекаємо, миємо, і вуаля - підлога чиста.

Плями від чорнила можна з легкістю прибрати з паркету. Потрібно тільки покрити їх розчином лимонної кислоти, трохи почекати і вимити всі мильним розчином. Після омивання звичайною водою ви не побачите і сліду від них.

 

Хочете пересунути меблі?

Якщо ви хочете пересунути меблі і не подряпати підлогове покриття - натріть ніжки воском або приклейте під них щільний матеріал. Але найлегший спосіб - це взяти звичайну картоплю, розрізати її навпіл і підкласти під ніжки меблів. Предмети їздитимуть ніби на коліщатках.

 

Довговічність дерев'яної підлоги

Щоб підлога служила довго, її потрібно покрити лаком. Наносити його найзручніше за допомогою поролонового валика. Пензлик і валики з ворсом не підходять в цьому випадку. Сам лак порційно виливають на підлогу, а потім рівномірно розподіляють по поверхні. Такий спосіб допоможе виконати всі роботи по покриттю набагато швидше і якісніше.

Також для продовження терміну експлуатації необхідно регулярно натирати дерев'яні підлоги воском.