Домашня лазня - це завжди круто. Посиденьки з друзями, оздоровлення всієї сім'ї і релакс в будь-який час - це її головні переваги.

А для того, щоб лазня принесла вам тільки позитивний ефект і була корисною, будувати її потрібно, дотримуючись безлічі рекомендацій. Через особливості температурного режиму і вологості, тут потрібно облаштовувати хорошу паро, - і теплоізоляцію.

 

Встановлюємо обрешітку

 

 

Обрешітку ми встановлюємо всередині приміщення, використовуючи звичайні бруски з перетином 5 на 5 сантиметрів. Напрямні обрешітки кріпимо на стіну за бажанням вертикально або горизонтально. Краї напрямних повинні мати між собою відстань в 60 сантиметрів.

 

Встановлюємо теплоізоляцію

 

 

Варіантів теплоізоляції лазні дуже багато, але найчастіше вибирають скловату. Мінвату купуємо фольговану. Отже, беремо наш рулон і розрізаємо його ножем на дві частини по 60-61 сантиметру (лезо повинно бути не менше 15 сантиметрів). Утворені блоки вставляємо в каркас. Не забуваємо про засоби індивідуального захисту для безпечного монтажу.

Відзначимо, що фольгована сторона повинна бути спрямована всередину приміщення. Принцип монтажу полягає в тому, що матеріал ми встановлюємо враспор між напрямними обрешітки, при цьому не залишаємо щілин і зазорів, а краї теплоізоляції підтискаємо таким чином, щоб скловата заповнила весь простір між напрямними.

Після установки стики, що залишаються, потрібно герметично проклеїти за допомогою фольгованого скотча.

 

Облаштовуємо вентиляційний зазор

 

 

Він утворюється за рахунок монтажу контробрешітки зверху обрешітки. А робити його можна з брусків по 1,5 - 2,5 сантиметра. Таким чином ми усуваємо ризик накопичення вологи в місці контакту облицювання і утеплювача.

 

Встановлюємо внутрішнє облицювання

 

 

Як облицювання ми використовуємо звичайну вагонку або блок-хауси з різноманітних деревних порід. І вже в залежності від матеріалу, встановлюємо згідно з інструкцією від виробника.